RUML s.r.o.

Dobře sehraný tým, jehož cílem je spokojený zákazník.

RUML s.r.o.

Společnost RUML s.r.o. byla založena v roce 1992 Vladimírem Rumlem s cílem vytvořit obchodní zastoupení produktů KLINGER pro Českou republiku. Do této doby byl prodej produktů KLINGER pro území tehdejšího Československa realizován pod hlavičkou státního podniku Řempo, ve kterém Vladimír pracoval od roku 1979.

Začátek podnikání byl ve znamení rozvoje stabilní odběratelské sítě průmyslových zákazníků napříč územím České a Slovenské republiky. Mezi nejvýznamnější zákazníky patřil například Chemopetrol Litvínov, kam Vladimír dodával těsnící desky Klingerit, Teplárna Košice, která pro vybudování své horkovodní teplárenské sítě zvolila kulové kohouty KLINGER Ballostar KHI.
Vladimír se již od počátku svého podnikání zaměřoval především na svou největší doménu – obchod, a proto ostatní podpůrné činnosti (účetnictví, skladové hospodářství a fakturaci) outsourcoval. Na svou dobu velmi progresivní řešení.

V roce 2011 se vedení firmy ujímají dva starší synové David Ruml a Filip Ruml a začínají tak naplňovat představu pravé rodinné firmy založené na dobrých vztazích jak mezi kolegy, tak především se zákazníky. Inspiraci pro nastavení vhodného modelu našli v úspěšně vedených partnerských společnostech nadnárodní sítě KLINGER.

S postupem doby začala firma RUML rozšiřovat nabídku o produkty dalších významných průmyslových výrobců jako je Armstrong International, W.L.GORE, Posi-flate a další. S rozšiřováním nabídky bylo nutné posilovat i tým spolupracovníků, a to jak v obchodní, tak administrativní oblasti.

Společnost od roku 2013 vykazuje stabilní meziroční nárůst obratu a stále se zaměřuje na dodávku vysoce kvalitních produktů a s nimi souvisejících služeb.
Od roku 2015 začala společnost nabízet služby v oblasti průmyslových energetických auditů, monitoringu odvaděčů kondenzátu a tepelné izolace průmyslových rozvodů.

Společnost RUML s.r.o. je v současnosti významným a důvěryhodným dodavatelem v oblasti průmyslového těsnění, armatur a komponentů pro paro-kondenzátní systémy pro řadu českých i nadnárodních průmyslových koncernů.
Společnost RUML s.r.o. je spolehlivým partnerem a dodavatelem ve svém oboru již více než 30 let.

Ke stažení / certifikáty

178.63 kB

O RUML Group

Založení první rodinné firmy RUML v roce 1992 nastartovalo postupný proces budování širšího portfolia firem zaměřených na dodávky pro průmysl v Česku i na Slovensku. Rozložení portfolia a synergie jednotlivých firem nám umožňují být ekonomicky stabilním a důvěryhodným obchodním partnerem pro naše zákazníky.

128Zaměstnanců
1992Založeno
5Společností
309 milObrat 2022

Historie

Vydejte se s námi po stopách historie vzniku firmy RUML s.r.o., kterou stále vytváříme ve spolupráci s našimi zákazníky.

1979

Začátek firmy lze v podstatě datovat do roku 1979, kdy se Vladimír Ruml stal obchodním referentem ve státním podniku Řempo. Tuto pozici zastával do roku 1992. Jeho hlavní náplní byl prodej výrobků KLINGER v Československu. Mezi největší odběratele patřily rafinérie Chemopetrol Litvínov a Slovnaft Bratislava, dále pak hutní výroba Nová Huť Ostrava, Ocelárny Vítkovice a Košice. Řada chemických podniků v Čechách i na Slovensku, např. Duslo Šala a NCHZ Nováky.

1992

V roce 1992 založil Vladimír Ruml firmu RUML s.r.o. a plynule pokračoval v zastoupení firmy KLINGER nyní již v České a Slovenské republice. Plně využil předchozích zkušeností a na tu dobu měl velmi progresivní “outsourcing” pro fakturaci, skladování i účetnictví.

1997

Do firmy nastupuje nejstarší syn David Ruml.

2008

Do firmy nastupuje syn Filip Ruml.

2013

Začátek spolupráce s firmou Armstrong International.

2013

Do problematiky diagnostiky odvaděčěů kondenzátu školil zaměstnance RUML s.r.o. Petra Nováka a Michala Pácu Steam Engineer z Anglie, David Graham.

Vedení společnosti

David Ruml
Výkonný ředitel / jednatel

David vstoupil do Ruml s.r.o. v roce 1998 s cílem věnovat se zejména prodeji vláknitopryžových a PTFE těsnicích desek. Začalo tak vzdělávání se v novém oboru. Výraznou podporou a zdrojem vědomostí byl v té době intenzivní kontakt s profesorem ČVUT, panem doc. Ing. Jiřím Lukavským.

Od roku 2015 se aktivně podílí na vedení RUML Industry, která se zabývá kompletním zpracováním plechu CNC technologiemi. Od roku 2018 také podporuje rozvoj RUML Emes, společnosti, která zastupuje hlavní partnerské firmy KLINGER, Armstrong International, W.L.Gore na Slovensku.

Filip Ruml, MBA
Výkonný ředitel / jednatel

Filip je spolu s bratrem Davidem majoritním vlastníkem všech RUML společností. Je zodpovědný především za strategii, finance a business development všech firem RUML. V současné době se nejvíce věnuje rozvoji firem RUML a RUML Service. Před tím, než v roce 2008 nastoupil do firmy RUML, pracoval jako projektový manager v Komerční bance v oddělení marketingu.

Naše společnosti

RUML s.r.o.

Zastoupení předních světových výrobců průmyslových armatur, těsnění a parokondenzátních systémů v Česku.
Přejít na web

RUML Emes s.r.o.

Zastoupení předních světových výrobců průmyslových armatur, těsnění a parokondenzátních systémů na Slovensku.
Přejít na web

RUML Service s.r.o.

Realizace, provoz a údržba technologických zařízení a celků.
Přejít na web

RUML Industry s.r.o.

Kovovýroba, komplexní zpracování plechu CNC technologiemi.
Přejít na web

RUML Těsnění s.r.o.

Výrobce a dodavatel těsnících, izolačních a spojovaích materiálů pro vodárenství a průmyslové aplikace.
Přejít na web

Chcete u nás pracovat?

Nabízíme příležitost pracovat v dynamicky se rozvíjející skupině firem RUML GROUP.

Zobrazit pozice

PF 2024

Aktuální i starší PF-ky firmy RUML s.r.o.

Prohlédnout vše

Kalendáře RUML Group

Od roku 2022 vydáváme vlastní kalendáře s autorskými kresbami, které pro nás ručně kreslí Ivan Kubát.

Prohlédnout vše